دلیل روغنکاری یاتاقان کولر آبی

روغن کاری در سرویس دوره ای کولر

روغن کاری یاتاقان کولر آبی باعث بالا رفتن طول عمر موتور کولر شود و میزان بازدهی آن را بالا نیز بالا میبرد.
با توجه به آلودگی شهر تهران در زمان سرویس کولر آبی در تهران حتما موتور آن را با دقت روغن کاری نمایید. موتور کولر آبی در طی سال و در زمان بلااستفاده بودن ذرات گرد و غبار و احتمالا بخار موجود در محیط اطراف خود را جذب می کند و با این جرمی که در خود جای می دهد بدون سرویس و روغن کاری آماده استفاده نمی باشد.
توجه داشته باشید که اگر روغن کاری یاتاقان کولر آبی به موقع انجام نشود و موتور را به حالت خشک روشن نمایید، و در محور خود دچار خشکی باشد احتمال اینکه این خشکی سبب سوختن موتور شود بسیار بالاست پس توصیه ما به شما این است که قبل از راه اندازی کولر حتما اقدام به روغن کاری موتور آن نمایید.
در محیط هایی که گرد و غبار زیاد است توصیه می شود که هر یک ماه عمل رسوب گیری و تمیز کردن یاتاقان ها و روغن کاری را انجام دهید تا بازدهی بالایی از کولر آبی داشته باشید. در بیشتر کولرهای آبی به خصوص در مدل های جدید بر روی یاتاقان ها درپوش هایی قرار دارد که جهت روغن کاری یاتاقان ها از آنها استفاده می شود و بیشترین مزیت این درپوش این است که مانع از مسدود شدن سوراخ روغن کاری می شود.

بعد از روغن کاری یاتاقان چه کاری انجام باید داد

بعد از اینکه عملیات روغن کاری را چندین بار انجام دادید هربار بعد از پایان یافتن تزریق روغن محور فن یا پروانه را با دست بچرخانید تا روغن به مقدار مناسب جذب و مجددا عملیات روغن کاری را انجام دهید و در نهایت درپوش را در جای خود محکم ببندید و همین کار را با یاتاقان دیگر انجام دهید. دقت داشته باشید پس از راه اندازی کولر آب ریزهایی که در دو سمت کولر و مشرف بر یاتاقان ها قرار دارند به شکلی قرار بگیرند که آب بر روی یاتاقان ها نریزد، این موضوع تاثیر بسزایی بر نحوه کارکرد مطلوب و سلامت یاتاقان های کولر آبی دارد.

By |2021-01-14T13:33:36-01:00دسامبر 7th, 2015|Architecture, Buildings, Construction, News|